Kursy letnie w Toskanii

Kursy języka włoskiego w Anghiari
A

Nauka pod słońcem Toskanii.

Uczymy języka włoskiego od 2000 roku w Bielsku-Białej. Setki naszych kursantów bardzo dobrze opanowało zasady gramatyczne i posługuje się biegle tym pięknym językiem.

Od 2009 roku prowadzimy kursy letnie w Anghiari, jednym z najpiękniejszych zakątków Toskanii.

Anghiari to historyczne miasteczko usytuowane na malowniczym terenie pomiędzy rzekami Arno i Tybr. Otoczone potężnymi murami średniowiecznej twierdzy wznoszącymi się nad rozległą równiną, swoją sławę i rozgłos zyskało dzięki dziełu Leonardo da Vinci upamiętniającemu bitwę pod Anghiari w 1440 r.

W jego wąskich uliczkach i zakamarkach kryje się niezliczona ilość sklepików, antykwariuszy i pracowni artystycznych. Muzea i kościoły strzegą bogactwa artystycznego- sztuki malarskiej i rzeźbiarskiej regionu o wyraźnym wpływie i harmonijnie wplecionych motywach florenckich.

W niewielkiej odległości znajduje się mnóstwo innych ośrodków stanowiących dziedzictwo historyczne i kulturalne kraju. Średniowieczne warowne zamki, kościoły, katedry i klasztory komponując z otaczającą, bogatą w wiekowe lasy przyrodą, tworzą jedyną w swoim rodzaju charakterystyczną panoramę i atmosferę Toskanii.

W położonym o 35 km od Anghiari Arezzo realizowany był nagrodzony III Oskarami film Roberto Benigniego „Życie jest piękne”.
Aby dotrzeć do sanktuarium franciszkańskiego La Verna – wystarczy przejechać zaledwie 29 km. Od Republiki San Marino dzieli dystans 88 km, od Florencji – ok.100 km jazdy autostradą, od Sieny – ok. 90 km drogi wśród malowniczych krajobrazów. Niedaleko są także Cortona, San Gimignano, Lucca, Pisa i Perugia. Słynną i modną plażę w Rimini nad Adriatykiem można odwiedzić po jednej godzinie jazdy samochodem.

Pobierz broszurkę z cennikiem i szczegółami.
Pobierz formularz zapisu.

tel./fax: 33 496 99 05 – 600 972 230
e-mail: kontakt@leonardo.bielsko

Napisz komentarz