Włoski

CIAO!

Jeśli zazdrościsz południowcom luzu, optymizmu, pewności siebie.
Jeśli chcesz poznać sens wyrażenia dolce vita.
Jeśli już zrozumiałeś, że w Bielsku i jego okolicach znajomość tego języka otwiera drogę do znalezienia ciekawszej pracy biorąc pod uwagę liczbę przedsiębiorstw włoskich i polskich współpracujących z Włochami i posługującymi się głównie tymże językiem, to połącz przyjemne z pożytecznym.

Doceń walory języka, który ułatwi ci podróże turystyczne do kraju słonecznych plaż latem, zaśnieżonych stoków alpejskich zimą ,w każdej porze roku oczaruje cię swoją kulturą, sztuką, muzyką, kuchnią, a co więcej będzie szansą na zrobienie kariery.

Nauka tego śpiewnego języka dzięki równomiernemu przeplataniu się samogłosek i spółgłosek przychodzi nam Polakom stosunkowo łatwo, czym wzbudzamy podziw mieszkańców Półwyspu Apenińskiego, a już na pewno tych którzy przeprowadzili się do Bielska. Jeśli chcesz by twój włoski nie ograniczał się wyłącznie do klasyki terminologii kulinarnej w stylu pizza, pasta, cappuccino dołącz do nas.

Nasza szkoła, oprócz profesjonalnej nauki języka włoskiego, proponuje swoim słuchaczom dodatkowe zajęcia umożliwiające poznanie kultury, obyczajów i kuchni co przyczyni się do zrozumienia specyficznej mentalności śródziemnomorskiej co na pewno ułatwi kontakty zawodowe czy osobiste.

Nasza metoda

Formy pracy wykorzystywane na zajęciach:

  • gry i zabawy komunikacyjne zachęcające do spontaniczności i kreatywności, pozwalające na wymianę poglądów i doświadczeń
  • materiały autentyczne: artykuły prasowe, fragmenty filmów, programów TV i reklam, pozwalające zaznajomić się z żywym, codzienny językiem i realiami życia we Włoszech.

Chcemy, by nauka w naszej szkole była fascynującą przygodą i podróżą przez język, historie i kulturę Włoch. W nauczaniu języka włoskiego opieramy się na metodzie komunikatywnej, która aktywnie rozwija cztery sprawności językowe: słuchanie, mówienie, czytanie, pisanie. Na zajęciach szczególny nacisk kładziemy na kształtowanie praktycznych umiejętności posługiwania się językiem obcym, uczymy swobodnego i poprawnego porozumiewania się w różnych sytuacjach życia codziennego i zawodowego, formułowania opinii i argumentowania.

Organizujemy kursy letnie włoskiego w Toskanii.   Dowiedz się więcej