10 sposobów na naukę języka obcego

10 sposobów na naukę języka obcego

Wielu z nas już na samą myśl o nauce dostaje tak zwanej białej gorączki. Powodem takiego stanu jest najczęściej zła metoda nauczania, która w większości przypadków bywa dla nas jedynie stratą wolnego czasu, gdyż nie przynosi nam widocznych efektów. Jakich więc używać sposobów, by nauka języków obcych była dla nas nie tylko pożyteczna, ale i przyjemna? Poniżej przedstawiamy Wam 10 najlepszych sposobów na skuteczną naukę języków takich jak : Włoski, Francuski, Portugalski, Niemiecki, Hiszpański, Rosyjski, Angielski, Japoński i inne.

1. Oglądaj telewizję w języku obcym

Oglądaj filmy, informacje, a nawet reklamy w języku obcym! Dzięki temu nie tylko osłuchasz się z akcentem, ale i wyłapiesz znane już Ci słówka, a te, których nie znasz możesz łatwo skojarzyć z pokazywanym obrazem.

2. Czytaj prasę

…oczywiście tę w języku obcym! Obecnie na rynku dostępnych jest wiele zagranicznych pozycji. Warto więc wybrać się do kiosku, przejrzeć interesujące nas tematy i zacząć czytać – to, co nas naprawdę interesuje. Dzięki temu nie tylko będziemy na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami, czy nowinkami, lecz także podszkolimy nasz język.

3. Naklejaj karteczki

Na lodówkę, pralkę, ścianę…a najlepiej wszędzie, gdzie tylko się da! Oznaczaj nimi przedmioty, których używasz na co dzień, dzięki temu zaoszczędzisz dodatkowy czas na naukę. Pozwól, by Twoje oczy i mózg zapamiętały to za Ciebie!

4. Słuchaj nagrań

Jest to jeden z najlepszych sposobów przyswojenia sobie wymowy języka, którego chcemy się nauczyć. Faktem jest, że dzieci uczą się języków najszybciej. Jak one to robią? Odpowiedź jest bardzo prosta słuchają swoich rodziców i zaczynają coś powtarzać, aż w końcu zaczną mówić. Dobrym sposobem jest na przykład nagranie na mp3 słówek, których chcemy się nauczyć i puszczanie ich wtedy, gdy jedziemy autobusem, lub siedzimy bezczynnie przed komputerem. Wypróbujcie ten sposób, a zobaczycie jak szybko i bez wysiłku nauczycie się trudno przyswajalnych słówek.

5. Rób listę zakupów w obcym języku

Zawsze wtedy, gdy wybierasz się na zakupy zapisuj na kartce wszystkie planowane produkty. Dzięki takiemu postępowaniu nie tylko nie kupisz zbędnych rzeczy i zaoszczędzisz, ale co najważniejsze podszkolisz, czy przypomnisz sobie nazwy podstawowych produktów spożywczych.

6. Słuchaj muzyki

Tak! i najlepiej wydrukuj sobie tekst piosenki, przetłumacz go a nawet nie zauważysz kiedy, zapamiętasz używane w niej słownictwo. Ważne jest byś puszczał takie utwory, które naprawdę Ci się podobają i chciałbyś wiedzieć o czym śpiewają Twoi ulubieni wykonawcy

7. Wyjdź do ludzi

Jeśli mieszkasz w mieście uniwersyteckim, to bez wątpienia przebywa też w nim jakaś liczba obcokrajowców. Wyjdź do pubu, a kiedy usłyszysz kogoś mówiącego w obcym języku – otwórz się na komunikację i zacznij konwersację! Pamiętaj, że praktykowanie języka jest najlepszym sposobem jego nauki.

8. Twórz historie i opowiadaj je

Wypisz wszystkie słówka, których chcesz się nauczyć, pomyśl, czy może coś je ze sobą łączy. Stwórz krótkie opowiadanie na ich temat i opowiedz je komuś bliskiemu. Ważna rada: użyj wyobraźni!:)

9. Surfuj po Internecie

Przeglądaj strony w obym języku, czytaj je, jeżeli masz jakieś wątpliwości – tłumacz. Możesz także zapisać się do newslettera, a przy codziennym przeglądaniu skrzynki elektronicznej będziesz mógł jeszcze bardziej przyswoić sobie język, którego pragniesz się nauczyć.

10. Zmień język oprogramowania

Najlepiej we wszystkich sprzętach elektronicznych, jakich używasz!

Napisz komentarz