Dlaczego opłaca uczyć się francuskiego?

Wg badań firmy Sedlak & Sedlak, znajomość francuskiego pomoże Ci wynegocjować wyższe wynagrodzenia za pracę w Polsce. Wynika to z faktu, że na rynku jest niewiele osób posiadających tę kompetencję. Wynagrodzenia na tych samych stanowiskach są o co najmniej 36% wyższe, jeżeli pracownik zna francuski.

Największą korzyść finansową uzyskuje kierownik projektu. Więcej zarabiają także specjaliści sprzedaży, marketingu oraz księgowi.

Rzuć okiem na poniższą tabelę. Mówi ona wiele. Radzę Ci zapamiętać ten wykres.

1

 

Im lepiej znasz francuski, tym Twoja pensja rośnie

Kolejne badanie potwierdzające opłacalność znajomości francuskiego na rynku pracy. Tym razem, w zależności od poziomu znajomości języka.
Wśród grupy badanych przez firmę Sedlak & Sedlak, średnio pracownik bez żadnej znajomości francuskiego zarabia 4000 zł. Jednak jeśli nauczy się nawet tylko komunikatywnie tego melodyjnego języka, jego zarobki urosną o 10 %! Zatem nie trzeba znać perfekcyjnie francuskiego, by oczekiwać wyższych zarobków.

Dalej, im pracownik, specjalista zna lepiej język francuski, tym jego zarobki wzrastają wyraźniej. Przy dobrej znajomości, średnie zarobki zwiększają się o 25%, tj. do 5000 zł.
Natomiast przy bardzo dobrym posługiwaniu się językiem Moliera, wg badania, mediana pensji pracownika zwiększa się aż o 40%, czyli 5600 zł.

Zatem, zarobki rosną analogiczne wraz z poziomem znajomości języka francuskiego.

2

Jednak tylko wybrani znają język francuski w pracy. Wykorzystaj to!

Mimo to, zaledwie 5% respondentów zadeklarowało jakąkolwiek znajomość języka francuskiego. Blisko 4 proc. wskazało znajomość komunikatywną. Bardzo dobrze lub dobrze po francusku mówi jedynie 2 proc. badanych.

Co to dla Ciebie oznacza?

Otóż zmniejsza to Tobie konkurencję na napiętym rynku pracy – bardzo mało pracowników zna francuski.
W konsekwencji, zwiększy się Twoja atrakcyjność w oczach pracodawcy.

Podsumowanie

Zatem bardzo opłaca się, i to dosłownie oraz namacalnie, uczyć się francuskiego i wykorzystać tę umiejętność na rynku pracy.

Jeśli wyższe zarobki oraz większe możliwości awansu w pracy, są tym czego pożądasz, to zacznij uczyć się francuskiego!

Napisz komentarz