Seriale w nauce języków obcych

Seriale pomocne w nauce języków obcych

Seriale przeżywają swój wielki renesans. Te najchętniej oglądane, jednorazowo potrafią przyciągnąć nawet po kilkaset tysięcy widzów, którzy z wypiekami na twarzy oczekują kolejnego epizodu. Czemu zatem nie połączyć przyjemnego z pożytecznym, zrezygnować z polskiego lektora i wsłuchać się w język Szekspira bądź Balzaka?

Według rankingów oglądalności, każdy odcinek trzech najpopularniejszych zagranicznych seriali w Polsce – CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas, CSI: Kryminalne Zagadki Nowego Jorku i CSI: Kryminalne Zagadki Miami – ogląda w sumie prawie milion Polaków.  Liczba ewentualnych „uczniów” jest zatem wysoka. Jak pokazują badania, języki obce nie są domeną Polaków. Sytuacja może się jednak szybko zmienić. Jak wskazują bowiem eksperci, nawet projekcje wieloodcinkowych „tasiemców”, tak popularnych w naszym kraju, można zamienić w pożyteczną lekcję. Oglądanie seriali jest jedną z ulubionych form spędzania wolnego czasu. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, ile z nich wynosimy. Nie tylko osłuchujemy się z akcentem czy składnią języka. Dzięki temu możemy poznać wiele języków takich jak angielski, niemiecki, włoski, hiszpański czy francuski. Oglądanie zagranicznych produkcji to również poznawanie obcych kultur, o czym mało kto pamięta.

Korzyści z oglądania seriali jest więc bardzo dużo. Należy tylko zmienić swoje stereotypowe podejście na bardziej niekonwencjonalne i zamiast biernie oglądać, uważnie słuchać i poznawać to co ważne, ciekawe i nieznane.

 

Napisz komentarz